Sesje coachingowe

 

Jako coach wspieram w przechodzeniu przez proces zmian, zwłaszcza tam, gdzie pojawia się potrzeba zadbania o siebie, ustalenia priorytetów, dokonania ważnych wyborów i zaakceptowania swoich unikalnych potrzeb. Towarzyszę w świadomym rozwoju i odkrywaniu swojej własnej ścieżki, zgodnej z tym, kim jesteś oraz czego tu i teraz potrzebujesz.  Moją misją jest wspieranie w szczególności kobiet w procesie samoakceptacji, uświadamiania sobie swoich granic, celów, marzeń i tego wszystkiego, co sprawia, że jesteś tą właśnie, niepowtarzalną osobą. Prowadzę indywidualne sesje coachingowe oraz warsztaty.

Czym jest coaching?

Coaching to unikalna forma rozwoju, w której praca odbywa się na zasobach klienta i jest ukierunkowana na teraźniejszość i przyszłość. To odróżnia ją od chociażby psychoterapii. Coaching z założenia jest procesem krótkoterminowym, obejmującym zwykle 6 – 12 spotkań. Pracuję z Tobą nad Twoim celem, pomagam Ci go dokładnie sformułować i określić kroki, jakich potrzebujesz, by go osiągnąć. W procesie coachingowym nie zatrzymujemy się dłużej nad Twoją przeszłością, nie analizujemy wydarzeń, które sprawiły, że jesteś w takim a nie innym miejscu w życiu. Nie oznacza to jednak, że praca coachingowa ma charakter powierzchowny, gdyż także tutaj docieramy do głębiej ukrytych emocji, motywacji i potrzeb, dzieje się to jednak po to, by odkryć prawdziwe, ważne motywy działania i by tym samym realizowane cele mogły być trwałe, zgodne z Twoim systemem wartości i pozwalające Ci wzrastać jako człowiek. W coachingu zakłada się, że klient jest osobą kompletną, czyli posiada wszystkie zasoby niezbędne do realizacji swoich celów. Praca z coachem ma na celu wydobyć te zasoby, przyjrzeć się im i efektywnie z nich korzystać. 

Czym coaching nie jest?

Coaching nie jest terapią. Chociaż może doprowadzić do dużych zmian w życiu, nie polega na leczeniu zaburzeń, głębokich konfliktów emocjonalnych czy traum z przeszłości. 

Coaching nie jest również doradztwem czy mentoringiem. Jako coach nie będę udzielać Ci porad, mówić, co masz zrobić w danej sytuacji. Zamiast tego będę zadawać Ci celne pytania, które pomogą Ci odkryć Twoje własne potrzeby, przekonania i wartości i ukierunkować Twój własny potencjał na rozwiązanie problemu. Taka zmiana będzie bardziej skuteczna, gdyż to Ty będziesz jej autorem.Będę Cię także bardzo uważnie słuchać i odzwierciedlać Twoje emocje i nastawienia w sposób, który pozwoli Ci się lepiej im przyjrzeć. 

Jak wyglądają sesje?

Podstawą pracy coachingowej jest rozmowa. Nie jest to jednak luźna pogawędka przy kawie, lecz głęboka rozmowa, w której uważnie słucham, zadaję pytania i odzwierciedlam Twoje emocje i działania w procesie poszukiwania rozwiązań. Co to znaczy, że odzwierciedlam? Zauważam je, dzielę się tym z Tobą i pozwalam Ci dzięki temu lepiej przyjrzeć się sobie. Oprócz tego mogę też zapraszać Cię do wykonania różnych ćwiczeń, pozwalających Ci spojrzeć na problem z innej perspektywy. Chętnie korzystam z metafory, która umożliwia oderwanie się od „koleiny”, w którą niekiedy wpadamy i odkrycie zupełnie nowych, zaskakujących informacji. W swojej pracy przestrzegam  Kodeksu Etycznego ICF

W jakich obszarach wspieram jako coach?

  • Jeżeli jesteś w procesie ważnych zmian, zawodowych lub osobistych
  • Zmagasz się z poczuciem wypalenia, utknięcia i brakiem pomysłu, jak ruszyć z miejsca
  • Chcesz coś zmienić, ale nie masz pomysłu, jak to zrobić
  • Chcesz lepiej poznać siebie, swoje wartości, przekonania i mocne strony.
  • Podejmujesz nowe przedsięwzięcia i potrzebujesz wsparcia, motywacji i pogłębienia świadomości
  • Chcesz zadbać o siebie, wprowadzić do swojego życia balans, ustalić priorytety
  • Chcesz zadbać o to, by żyć po swojemu i w zgodzie ze sobą

Dlaczego ja?

Jestem psychologiem i coachem. Ukończyłam Szkołę Coachów Grupy Set, aktualnie przygotowuję się do procesu akredytacji. Mam za sobą także szereg szkoleń budujących moje kompetencje w pracy z ludźmi takich, jak roczne studium Gestalt, dwuletnie studium Psychologii Zorientowanej na Proces, Holistyczna Szkoła Trenerów, jak również szkolenia z Dialogu Motywującego i Coachingu opartym na uważności. Dzięki temu mogę zapewnić Ci profesjonalne wsparcie. 

W jaki sposób możemy się spotkać?

Indywidualne Sesje online

Dzięki sesjom online możesz spotkać się ze mną w dogodnym dla siebie miejscu, wystarczy dostęp do internetu. Spotkania realizuję poprzez skype lub poprzez indywidualny pokój na platformie livewebinar lub zoom. 

Sesje Indywidualne

 Obecnie preferuję spotkania online, jednak możliwe są także inne formy współpracy, w tym sesje na żywo (w Krakowie), a w razie potrzeby także przez telefon – szczegóły możemy ustalić wspólnie. 

Skontaktuj się ze mną

Zapraszam do kontaktu i umówienia się na pierwszą, darmową sesję, po której podejmiesz decyzję, czy chcesz ze mną pracować. Możesz skorzystać z formularza kontaktowego, albo zadzwonić bezpośrednio:

(48)698 562 804.